Metro : Exodus
Metro : Exodus

Bu ürün hesap ya da Launcher key olarak teslim edilmektedir. 14,99
Metro Exodus, nükleer savaş sonrası dünyada geçen, kanlı unsurlar içeren hayatta kalma odaklı bir hikayeye sahip birinci şahıs nişancı oyunudur.

Metro Exodus

Metro Exodus, serinin önceki bölümlerinde olduğu gibi, Dmitry Glukhovsky tarafından yazılan Metro romanlarından esinlenmiştir . Oyun açısından FPS türünün klasik bir teklifidir, ancak hikayesi oldukça benzersizdir.

Oyun, merkezi Malta'da bulunan ancak Ukrayna kökenli olan ve yayıncısı Deep Silver olan 4A Games stüdyosu tarafından geliştirilmiştir. Dizinin önceki bölümleri Metro: 2033 ve Metro: Dün Gece idi. Metro Exodus' arsa iki yıl başlar Last Night: Metro'da gelişeceğini olaylardan sonra.

Oyunun hikayesi

Hikaye, serinin önceki bölümünün olay örgüsünün bitiminden sadece iki yıl sonra, 2036'da başlıyor. Başlamasından götürdü olaylar yakalamak için Metro Exodus oyun , bilmesi için tüm oyuncu ihtiyaçları olmasıdır nükleer savaş 2013 yılında yeryüzünü tahrip .

Tarihin alternatif versiyonunda, Rusya Federasyonu, hayatta kalan ve düşmanca gerçeklikle ve çeşitli, tuhaf şekillerin korkunç canavarlarıyla baş etmeye çalışanlarla dolu muazzam bir çorak arazidir. Oyuncu, 23 yaşındaki ana karakter Artyom'un yolculuğuna devam ediyor.

Eski Rus topraklarında seyahat etmek için Moskova'daki metrodan kaçtı. Yine de yalnız değil - ona eşlik eden sözde Spartalı Korucular. Hepsi uzak doğuya gitmeye çalışıyor. Artyom ile Ural Dağları civarında, Volga Nehri yakınında buluştuk. Doğuya gitmesi planlanan Aurora lokomotifine atlar.

Orada, karısı Anna ile birlikte yeni ve daha iyi bir hayata başlamayı umuyor. Tüm hikaye bir yıl içinde sona eriyor ve oyun dört mevsim etrafında dönüyor. Başlangıç, kış aylarında Moskova metrosunda belirleniyor.

Karakterler - Artyom

Metros Exodus, Metro kitaplarından esinlenen, her biri benzersiz niteliklere ve hikayeye sahip harika karakterlerle doludur. Artyom, nükleer savaştan önceki zamanları zar zor hatırlayan , Moskova doğumlu genç bir adamdır .

Tüm hayatını Moskova metrosunda gizli geçirdi ve durumdan oldukça sıkıldı. Bu yüzden dışarı çıkıp hayatı tehdit eden bir yolculuğa çıkmaya karar verir.

Önceden, radyosuyla dışarıdan insanlarla iletişim kuruyordu ve bu yüzden kıyamet sonrası dünyada keşfedilmeyi bekleyen bir şey daha olduğuna inanıyor .

Anna, Artyom'un karısı ve Spartalı Koruculardaki en iyi keskin nişancıdır. Oyuncuya danışman ve Aurora'nın dışındaki görevlerin değerli bir destekçisi olarak hizmet ediyor. Babası, her iki bacağını da kaybeden grubun komutanı Miller'dır.

Engelliliğinin sizi aldatmasına izin vermeyin - çok aktif, inatçı, sert ve tüm ekibin ve misyonunun büyük bir destekçisi. Spartalı Düzenin en küçüğü, tehlikede olan ne olursa olsun kendi sınırlarını test etmeye çok hevesli olan Duke'dur. Aurora'nın tahtasındaki riskli adam o.

Metrodaki Canavarlar

Oyunun nükleer sonrası dünyasında yaşayan birkaç tür garip yaratık var . Hepsi korkutucu ve korku filmlerinden alınmış gibi görünüyor. Artyom olarak eski Rus topraklarındaki yolculuğunuzda bekçiler, insan hayvanlar ve karidesler gibi acayip, büyüleyici mutantlarla karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca bir iblis var. Bekçiler, paketler halinde gelen avcılardır. Gruplar içinde en tehlikeliler, yalnız bir mutant, bir Spartalı tarafından öldürmek için bir parça kek. İnsanoğlu geceleri sever. İnsana benziyor ama kesinlikle değil.

Karanlık noktaları ve terk edilmiş binaları sever. Davranışı maymunlara benzeyebilir; seni gördüklerinde saldırırlar. Karidesler, evet, tahmin ettiniz, normal karideslere benziyor. Bu sucul mutant türü, uzun mesafeden saldırmayı sever.

Demon, bu dünyadaki en ölümcül olan devasa bir canavar. Tek başına avlanır ve bir Spartalı için büyük bir tehlike oluşturur. Ne pahasına olursa olsun kaçın.

Metro Exodus'un Oynanışı

Metro Exodus'un oynanışı temel olarak çekim, keşif ve gizliliğe dayanıyor Oyun tonlarca korku ve vahşet unsuruyla dolu. Kahramanların asıl görevi , canavarlarla dolu , düşmanca kıyamet sonrası dünyada hayatta kalmaktır .

Eskiden Rusya Federasyonu olan çorak arazide, karakterleri üstesinden gelinmesi gereken birçok zorluk ve alması gereken riskler sunan garip yaratıklar yaşıyor. Ayrıca, kahramanları öldürmeye çalışan başka insanlar da var. Oyuncuların büyük bir el yapımı silah cephaneliği var.

Hepsi, gerekli malzemelere sahip olması koşuluyla özel bir işçiliği sistemi aracılığıyla özelleştirmeye tabidir. Oyun, çeşitli görevleri tamamlayarak ulaşılabilen belirli seviyelerin yanı sıra açık bir dünya sunuyor.

Yeni Metro oyunu ayrıca her mevsim ve gündüz-gece döngüsüyle değişen ortamlara sahip dinamik bir hava sistemine sahiptir. Hikaye ilerledikçe mevsimler değişir. Tüm bunlar oyunu oynamayı daha da heyecanlı hale getiriyor. Hikaye bir yıl içinde oynanır.

Tanıtılan seride yeni bir şey Metro Exodus gerçeğidir eylemin en gerçekleşir yüzeyde kahramanları Moskova metro yeraltı tünelleri bırakmış gibi. Sandbox modu öncekinden daha gelişmiş ve oyuncu istediği şekilde oyunun dünyasını keşfetme konusunda daha fazla özgürlüğe sahip.

Çeşitli haritalar arasında karakterler Aurora lokomotifinde seyahat ediyor. Ancak bazı karakterler vaat edilen topraklara ulaşamayacak ve kimin hayatta kalacağı ve kimin olmayacağı oyuncunun kararlarına bağlı.

Metro Exodus'taki grafikler, daha iyi bir motor sayesinde, önceki oyunlara kıyasla mükemmel ve büyük ölçüde geliştirildi. Ayrıca haritalar çok daha büyüktür. Oyunun sadece tek oyunculu modu var.

Geliştirme ve Sistem Gereksinimleri

Oyun 11 Haziran'da 4A Games stüdyosu tarafından açıklandı. E3 2017 etkinliği kapsamında gerçekleşen Microsoft basın toplantısında 2017. Geliştirme 2014'te başlamıştı. Metro Exodus , Malta ve Kiev, Ukrayna'daki stüdyolar tarafından üzerinde çalışıldı.

Ana Özellikler

 • Metro kitaplarına dayanan ünlü oyun serisinin üçüncü bölümü
 • Rusya Federasyonu'nun bulunduğu bölgede kıyamet sonrası bir dünya
 • Harika bir hikaye tarafından yönlendirilen bir hayatta kalma oyunu
 • Hem korumalı alan hem de doğrusal modlar
 • Yalnızca tek oyunculu mod
 • Korkunun unsurları
 • Büyüleyici grafikler
 • Özgürce keşfedilebilen devasa haritalar
 • Onu destekleyen birkaç insan karaktere sahip bir ana kahraman
 • Bir dizi grotesk, tehlikeli mutantlar
 • Özelleştirilebilir silahlar
 • PC için mevcut
 • 4A Games stüdyosu tarafından geliştirildi.
Yorumlar
Değerlendirme :
0 puan (0 kişi)

Yorum Yap

Lütfen bekleyiniz...
Discord