Star Wars Jedi Fallen Order
Star Wars Jedi Fallen Order

Bu ürün hesap ya da Launcher key olarak teslim edilmektedir. 9,99

Star Wars Jedi: Fallen Order , Electronic Arts tarafından yayınlanan ve Titanfall serisi ve Apex: Legends gibi oyunların arkasındaki stüdyo olan Respawn Entertainment tarafından geliştirilen tek oyunculu, üçüncü şahıs perspektifli bir aksiyon oyunudur. Oyun, Star Wars destanının III. Ve IV. Bölümleri arasında geçiyor ve yepyeni bir hikaye ve karakterler içeriyor. Oyunun ana kahramanı Cal Kestis, Order 66'nın uygulanmasından sağ kurtulan ve o zamandan beri İmparatorluktan kaçan genç Jedi padawan. Oyunda, ışın kılıcı düelloları, bir şeyleri hareket ettirmek için Güç kullanımı, hem ekrandan bilinen hem de yenileri bilinen yemyeşil dünyalar gibi Star Wars serisinin hayranlarının keyif alacağı birçok mekanik bulunuyor. Unreal Engine 4 tarafından desteklenen oyun, aynı zamanda karakterleri ve yerleri büyük ayrıntılarla ortaya koyan bir göz ziyafeti. 

Oynanış

Star Wars Jedi: Fallen Order bir TPP aksiyon oyunudur ve Star Wars sosunda sunulan türe özgü tüm niteliklere sahiptir. Oyuncu, genç bir Jedi olan Cal Kestis'i kontrol ediyor. Kahraman, çeşitli amaçlar için kullanabileceği Güç konusunda çok bilgilidir. Örneğin, uçurumlarda sallanmak için yakındaki ağaçlardan asmaları çağırabilir. Cal, Jedi eğitimini duvarların yanında koşmak ve birinden diğerine atlamak için kullanabilir. Yolu açmak için Force push'u da kullanabilir, örneğin hasarlı kapıları açarak.

Cal bir Jedi olarak ışın kılıcı kullanır. Bu çok yönlü bir araçtır, bir silah olarak yararlıdır, aynı zamanda önünüzdeki yolu aydınlatmak gibi başka amaçlar için de kullanılabilir. Çatışmada Cal, ışın kılıcını sallayıp düşmanlarını neredeyse anında kesebilir. Ayrıca onu uzaktaki fırtına askerlerine fırlatabilir ve zamanı yavaşlatmak veya hızlı bir şekilde düşmanları çekmek gibi farklı Kuvvet tekniklerini kullanabilir. Savaş, oyuncuya kahramanın becerilerini yükseltmek için kullanılabilecek puanlar verir . Cal'a her zaman küçük bir droid olan BD-1 eşlik ediyor ve bu, kapalı kapılar açmak gibi çeşitli amaçlarla kullanılabiliyor.

Hikaye ve Karakterler

Şansölye'nin ihanetinden ve 66. Emir'in uygulanmasından sonra , Jedi Düzeni düştü . Tasfiye'den kurtulan yalnızlar galaksinin dört bir yanına dağılmış, Sith Lordu Darth Vader ve onun Engizisyoncuları tarafından avlanır. Kaçaklardan biri, uzak çöpçü gezegen Brecca'da saklanan genç bir padawan olan Cal Kestis'tir. Bir Güce Duyarlı olarak keşfedildiğinde Cal, Vader'ın Engizitörlerinden biri olan İkinci Kız Kardeş de dahil olmak üzere kendisinden sonra gönderilen İmparatorlukların pençelerinden kaçmalıdır. Kaçarken Jedi Ustası Cere Junda ile karşılaşır. Onunla birlikte Kestis, Jedi eğitimini bitirmeye ve düşmüş Düzeni geri getirmeye karar verir. 


Star Wars Jedi: Fallen Order'ın ilk fragmanı 2018'de EA Play sırasında gösterildi ve eleştirmenler ile hayranlardan olumlu görüşler aldı. Her iki grup da Unreal Engine 4'ün hayata geçirdiği gerçeğe yakın grafikleri övdü, hem kısa hem de uzun mesafeli saldırıları kullanarak Güç ve savaş mekaniğini kullanarak çapraz geçiş yaptı.

2019'ların E3'ünde EA, Wookie gezegeni Kashyyyk'te daha fazla oyun oynadı ve bu da basını ve hayranları Jedi Fallen Order'ın Star Wars evreninde geçen bir başka harika oyun olabileceğine ikna etti 

Ana Özellikler

  • *Düzen düştü! Genç bir padawan olan Cal Kestis olarak, Güç'ün dengesini geri getirmeli ve Jedi'ların neslinin tükenmesini önlemelisiniz.
  • *Gücü kullan! Geniş uçurumlardan zıplayın, duvarlar boyunca koşun, düşmanları itip çekin ve zamanı yavaşlatın. Güç senin tarafındayken yapamayacağın hiçbir şey yok.
  • *Daha medeni bir çağ için zarif bir silah. Işın kılıcınızı, geleneksel bir Jedi'yi, silahı ve fırtına askerleri ve diğer İmparatorluk kuvvetleri aracılığıyla dilim ateşleyin.
  • *Aradığınız droid. BD-1, yolu aydınlatmak veya kapalı kapılar açmak için mükemmel olan sadık dostunuzdur.
  • *Daha büyük bir dünyaya ilk adım. Brecca atıklarından Kashyyyk'in yemyeşil ormanlarına kadar İmparatorluk kontrolündeki galakside seyahat edin ve kaderinizi gerçekleştirin.


Yorumlar
Değerlendirme :
0 puan (0 kişi)

Yorum Yap

Lütfen bekleyiniz...
Discord